Pelgrimstocht – ‘De reis van de held’ – Santiago De Compostella

Datum training

20/09/2025

Tijd training:

16:00

Locatie training:

Santiago De Compostella

‘De Reis van de Held’ naar Santiago de Compostella

De oproep tot avontuur

We kennen allemaal die momenten waarop ons oude leven niet meer lijkt te passen. Een diep verlangen naar verandering, een verlangen om uit te breken uit de bekende patronen. Misschien wil je een baan opzeggen, een relatie anders invullen, of gewoon een nieuwe wending geven aan je leven. Je verlangt naar meer ruimte om echt jezelf te kunnen zijn.

Maar de stap naar die verandering vraagt moed. Het vraagt om loslaten, om het vertrouwde achter je te laten en het onbekende te omarmen.

En dat is precies waar de Reis van de Held over gaat: de moed vinden om te luisteren naar de stem die diep van binnen roept, naar de oproep tot avontuur.

Deze reis is een uitnodiging om echt in contact te komen met wat jij van binnen écht wilt, met datgene wat al lange tijd in jou leeft, maar misschien nog niet volledig tot uiting is gekomen. En dat vereist niet alleen moed, maar ook het vermogen om ongemakkelijke gevoelens onder ogen te zien en ermee om te gaan.

Het vergt de bereidheid om risico’s te nemen. Want het moment dat jij trouw wordt aan wie jij echt bent, zal alles veranderen. Het is precies deze stap die je dichter bij jezelf brengt, die jouw levensvuur aanwakkert en je hart doet branden van energie.

De Reis van de Held: Het Onbekende Instappen

Om deze stap werkelijk te zetten, moet je bereid zijn om een uitdaging aan te gaan. En dat is precies wat we tijdens deze reis gaan doen: jij gaat letterlijk en figuurlijk een avontuur aan. In acht dagen wandel je de pelgrimsroute naar Santiago de Compostela, een tocht die niet alleen je fysieke grenzen op de proef stelt, maar je ook emotioneel en spiritueel uitdaagt.

Elke stap die je zet, komt voort uit de vraag: “Wie wil ik zijn? Wat wil ik écht?” Tijdens de wandelingen ontvang je dagelijkse oefeningen, meditaties en opdrachten die je ondersteunen in dit proces van zelfontdekking. En hoewel je veel van deze reis alleen zult maken, zal de groep je als steun, bedding, klankbord en spiegel begeleiden, zodat je jezelf op een dieper niveau kunt ontmoeten.

Want je moet het zelf doen, maar je hoeft het niet alleen te doen.

Deze reis daagt je uit om leiderschap te nemen in je eigen leven, zowel op persoonlijk, relationeel als zakelijk vlak. Het is een unieke kans voor zowel persoonlijke als professionele groei. Het pad dat je bewandelt, is meer dan een fysieke reis – het is een reis naar jouw ware zelf.

De Kracht van de Pelgrimsroute: Wat de Camino voor jou kan Betekenen

De pelgrimsroute naar Santiago de Compostela is eeuwenoud, maar hij heeft niets van zijn kracht verloren. Het lopen van een pelgrimsroute brengt altijd iets waardevols met zich mee. Door afstand te nemen van je dagelijkse leven en jezelf onder te dompelen in de stilte van de natuur, kom je weer in contact met je lichaam, je innerlijke stem en je diepste verlangens.

Gedurende de reis word je voortdurend uitgenodigd om naar binnen te keren en stil te staan bij de vraag: Wat wil ik écht? Deze ervaring wordt versterkt door de persoonlijke oefeningen en de opdrachten die je ontvangt. Tegelijkertijd is de groep een steunpunt waarin je elkaar kunt ondersteunen en inspireren. Samen kom je dichter bij wie jij écht bent.

Programma: Dag voor Dag de Reis van de Held

Elke ochtend beginnen we de dag met een gezamenlijke check-in. We doen oefeningen, meditaties en lijfwerk om je voor te bereiden op de volgende stap in jouw persoonlijke proces. Daarna start je je dagelijkse wandeltocht, die je grotendeels alleen zult maken. De route is goed gemarkeerd en je ontvangt een routeboek, zodat je met vertrouwen en in je eigen tempo kunt wandelen.

Aan het einde van de dag komen we samen in het hotel om ervaringen te delen en de training voort te zetten. Waar nodig is er ruimte voor persoonlijke gesprekken, zodat jouw reis optimaal ondersteund wordt. Je kunt elke avond zelf kiezen of je alleen wilt eten of samen met de groep.

De Route: De Camino Frances naar Santiago

De wandelroute loopt langs de laatste 123km van de Caminho de Santiago met de kathedraal in Santiago als eindpunt.  We starten in Portugal in het plaatsje Sarria en bewandelen de Camino Frances.  Je wandelt dagelijks gemiddeld 18 km, dus zorg ervoor dat je fit (genoeg) bent om van deze tocht een onvergetelijke reis van de held te maken!

 

Algemene informatie:

– Startpunt reis: Porto (Portugal)

– Startpunt wandeltocht: Sarria (Spanje)

– Eindpunt: Santiago de Compostela (Spanje)

– Duur: 8 dagen – 7 nachten

– Totale afstand: 123km, verdeeld over 6 wandeldagen

– Datum: 20-27 sept 2025

(20 september  ontmoeten we elkaar om 16:00u in Porto. Het is dus aanbevolen om 20 sept redelijk vroeg te vertrekken vanaf Schiphol of een dag eerder aan te komen. Wij vliegen zelf al een dag eerder, namelijk op 19 september om 18.20u met KLM.. Zaterdag 27 september vliegen we terug om 18.55u van Porto naar Amsterdam met vluchtnummer KL 1574. Als je een andere vlucht wilt nemen, houdt er rekening mee dat we 27 september pas rond 16u weer in Porto zijn.

 

Inbegrepen:

– Begeleiding tijdens de hele reis door Janneke en Ninouk

– 7 dagen accommodatie met ontbijt

– Introductiebijeenkomst op de avond voorafgaand aan de eerste wandeling

– Dagelijks bagagevervoer

– Vervoer van Porto naar het startpunt

– Telefonische ondersteuning voor noodsituaties

– Pelgrim paspoort +schelp

– Routeboek in het Nederlands van de etappes

 

Niet inbegrepen:

– Vlucht Amsterdam – Porto

– Busreis van Santiago naar Porto (busticket ong 35,- bij vroegboeking) Info hierover ontvang je direct na aanmelding.

-Drankjes of snacks onderweg (reken op ongeveer 35,-euro per dag voor eten en drinken).

 

Dagindeling:

Dag 1: aankomst in Porto en transfer naar startpunt

Dag 2: Sarria-Portomarín 22,2 km

Dag 3: Portomarín – Palas de Rei 24,8 km

Dag 4: Palas de Reí – Melide 14,4 km

Dag 5: Melide – Arzúa 14,1 km

Dag 6: Arzúa – O Pedrouzo 19,3 km

Dag 7: O Pedrouzo – Santiago de Compostela 19,4 km

Dag 8: Gezamenlijke terugreis naar het vliegveld van Porto

De route is goed gemarkeerd en je zult gemiddeld zo’n 20 km per dag wandelen. Zorg ervoor dat je in goede fysieke conditie bent, zodat je van deze reis een onvergetelijke ervaring kunt maken – zowel fysiek als emotioneel.

Algemene Informatie

  • Startpunt reis: Santiago de Compostela (vanaf hier gaan we met een transfer naar het startpunt van de wandelroute)
  • Startpunt wandeltocht: Sarria (Spanje)
  • Eindpunt: Santiago de Compostela (Spanje)
  • Duur: 8 dagen – 7 nachten
  • Totale afstand: 115 km, verdeeld over 6 wandeldagen
  • Data: 20 september – 27 september 2025

 

Prijs en Inbegrepen Diensten

  • Prijs: € 1814,- per persoon (2-persoonskamer)
    • Als je kiest voor een 2-persoonskamer, wordt je ingedeeld met een reisgenootje. Reis je samen met iemand, geef dit dan aan, zodat we jullie samen kunnen indelen.
    • Wil je een 1-persoonskamer, dan kan dit voor een meerprijs van € 248,-.
    • Alle prijzen zijn exclusief BTW.

 

Hier een filmpje van de reis: 

 

 

REVIEWS DEELNEMERS:

 

Het was een bijzondere reis met twee geweldige vakvrouwen die een prachtig programma verzorgde voor elke dag. Daardoor zakte ik in mijn lijf en kon ik dichter bij mezelf komen. Door de verdiepende vragen, meditaties en lichaamswerk kon ik mijn eigen reis maken. Er was een mooie afwisseling tussen samen en apart. Soms werd je wat aan je lot overgelaten en dat bevorderde ook autonomie. Aan de andere kant stonden bieden begeleiders ook klaar wanneer je ze nodig had.
Het heeft me een prachtige reis opgeleverd waarin ik een fijne versie van mezelf heb kunnen ophalen. Er was diepgang, lol, lichtheid en veel samen. Het was voor mij een geweldige vorm om thuis even alles los te laten, de zorgen van alledag daar te laten en door de fysieke beweging, het wandelen en het doel wat we samen hadden kon ik heel goed in het moment zijn.
Ik zou het zeker aanraden. Een prachtige vorm om
Tot bezinning te komen, jezelf op te halen in de bedding van een groep en twee top vakvrouwen!

(Hannah, 43jr)

 

Reis van de held is een belevenis op zich en een aanrader voor als je het leven wilt leven. Het heeft mij laten zien dat wanneer ik me bewust ben van wie ik ben, wat mij drijft, dat uitspreek en naar handel ik volop leef, geïnspireerd wordt, nieuwe mensen ontmoet en er veel liefde en warmte stroomt.

(Richard 49jr)

 

Wat een ongelooflijk prachtig avontuur hebben we beleefd met z’n allen. Onmogelijk om in n paar zinnen te beschrijven hoeveel dit met mij heeft gedaan en nog steeds doet. Verwachtingen had ik niet echt maar hoopte vooral dat ik over de helft zou kunnen komen. Nooit durven dromen dat ik t hele traject zou afleggen en dan al helemaal niet de manier waarop. Heb erg veel overwonnen en oud zeer mogen loslopen. Mede dankzij jullie voortreffelijke begeleiding en steun van de groep en t thuisfront die ik heb mogen ervaren. Mooie fijne inspirerende opdrachten maakten feest compleet. Zeer zeker aan te bevelen. Dank jullie voor jullie tomeloze inzet en lieve zorgen.

(Annemarie, 63jr)

 

Een unieke reis!

Het is geen wandelreis, het is geen groepsreis, het is geen retraite…

Het is een unieke reis, met twee unieke trainers, die hun zielsmissie hebben gevonden in het coachen van mensen! Dat doen zij op zo’n pure, eigen, ontwapenende manier, dat iedere deelnemer zich direct openstelt. Vervolgens gaat de energie stromen en is de liefde voelbaar. Ninouk en Janneke kunnen iedere groep, iedere deelnemer laten groeien, daar ben ik van overtuigd. Ik gun iedereen een reis als deze. De wereld wordt er echt een stukje mooier van!

(Femke, 44jr)

 

Het is zo bijzonder om een week lang alleen maar te wandelen. Zonder telefoon, zonder andere prikkels. Je bewust te zijn van hoe geconditioneerd je bent en hoe vrij je je kan voelen. Door de begeleiding en de groep, was het niet alleen fysiek een uitdaging, maar ook mentaal en emotioneel. Echt een prachtig cadeau aan mezelf.

(Nicolette, 46jr)

 

Wat een mooie reis was het die mij is overkomen! Op de wandeltocht had ik getraind, maar de tocht naar mezelf, naar het uit mijn hoofd en in mijn hart komen was en voelt nog steeds als een kadootje. De tocht/de reis van de held/de camino voelde mooi, ingewikkeld, lastig, emotioneel, maar zo bijzonder, dat ik die nooit had willen missen. Ook julie eigen open houding heeft hier veel aan bijgedragen; jullie waren echt onderdeel van de groep. De wandelingen in de verrassend groene natuur van Spanje vond ik ook een onmisbaar onderdeel. Al stappend kan je alles nog eens overdenken. Gelachen hebben we trouwens ook, het was zeker niet de hele tijd een serieuze boel. Ik koester zoveel warme herinneringen dat ik iedereen wel zo’n reis zou gunnen, met en olv jou en Janneke! Een dikke zoen van deze 70-jarige die zich zo warm opgenomen voelde door iedereen, ook was er soms een groot leeftijdsverschil.

(Christien, 71jr)

 

Ik heb mezelf ingeschreven voor de reis van de held omdat ik op zoek ben naar antwoorden op, zoals ik ze noem, levensvragen. De combinatie van het fysiek wandelen met m’n backpack op de schouders (je last dragen) en de coaching was voor mij een zeer goede combinatie om die vragen aan te pakken.
Alles mag en niets hoeft is zo’n beetje het motto van deze twee top coaches die zelf ook all the way gaan en dus echt in de groep staan. Samen lachen, samen huilen.
In de ochtend en avond een groep sessie waarin met bijvoorbeeld een meditatie of een fysieke oefening gevoelens en gedrag duidelijk worden gemaakt. Hoe typisch, in iedere groep sessie komt er wel een onderwerp aan bod waar je diezelfde dag of avond wat mee kunt doen. Waarmee je als het ware op onderzoek kunt in jezelf. Echt gaaf.
En dan de laats dag, als je weet dat je bijna in Santiago bent loop je als vanzelf: wat een feestje.
Op de terugreis besefte ik dat deze week het begin van mijn reis van de held was, die nog wel even gaat duren. Maar door dit begin heb ik ervaren en gevoeld waar de handvaten zitten om de reis voort te zetten.
Bon Camino!!

(Willem, 48jr)

 

Ik kijk terug op een geweldige week met 16 helden en heldinnen. Het was een prachtige, diepgaande, en fysiek uitdagende reis. Ik kan zeggen dat ik de beste versie van mezelf opnieuw heb ontdekt en heb geleefd tijdens de Reis van Held. Ninouk en Janneke hebben deze heel fijn begeleid. Krachtige, tot de essentie rakende oefeningen, die je innerlijk en letterlijk in beweging zetten, hebben deze coaches aangereikt. En ik heb sterk ervaren dat beiden coaches zo open staan voor jouw als deelnemer, zo bereid zijn om mee te reizen en mee te kijken naar ieders proces. Echt een grote aanrader als je echt even helemaal tot jezelf wilt komen. Mijn dank is groot!

(Margery, 43jr)

Inschrijven:

Inschrijven Aantal tickets Prijs per ticket:
2 persoonskamer
8 plekken over
 2.195,00
1 persoonskamer
9 plekken over
 2.495,00
Aantal: Totaal:
Totaal aantal plaatsen: 22 plekken over 17
  • Santiago De Compostella
  • Spanje

Details Training

  • 20/09/2025 16:00 27/09/2025 14:00
Deel deze training
Voeg toe aan kalender