Coast Trail – ‘De Reis van de Held’ – Rota Vincentina Portugal

Datum training

16/05/2026

Tijd training:

16:00

Locatie training:

Rota Vincentina

‘De Stap in het Onbekende’

Er zijn van die momenten in het leven waarop het lijkt alsof je vertrouwde wereld niet langer bij je past. Een verlangen naar verandering kruipt langzaam naar boven: misschien wil je je baan opzeggen, de wereld ontdekken, relaties anders vormgeven, je ware potentieel omarmen, of gewoon jezelf authentieker laten zien. Er is een stille roep van binnen die je uitnodigt om de gebaande paden te verlaten en je eigen vrijheid te omarmen.

Maar hoe begin je aan zo’n avontuur? Wanneer is het juiste moment om de sprong te wagen? Wat als je het veilige leven dat je kent moet loslaten? Deze vragen zijn misschien wel herkenbaar voor je. Ze zorgen ervoor dat je op je plek blijft, zelfs als je diep van binnen weet dat er meer mogelijk is.

Het vergt moed om je comfortabele leven achter je te laten. De stap in het onbekende betekent niet alleen het aangaan van een fysieke reis, maar ook een innerlijke reis. Het vraagt om een voortdurende verbinding met je diepste zelf, waarbij je de angsten en onzekerheden onder ogen moet zien die je vast lijken te houden. Maar dit is ook de kans om te ontdekken hoe dapper je werkelijk bent, welke verborgen talenten en kwaliteiten je hebt, en wat het betekent om jezelf echt te delen met de wereld.

Dit is de essentie van de Reis van de Held.

De Reis van de Held

Deze reis draait om het aangaan van de uitdagingen en beproevingen die op je pad komen wanneer je de moed hebt om je innerlijke roep te volgen en het onbekende in te stappen. Hoe ga je om met de weerstand die je tegenkomt? Hoe leer je jezelf te beschermen terwijl je tegelijkertijd openstaat voor het nieuwe? Om werkelijk voor jezelf op te komen, moet je jezelf liefdevol leren kennen, je grenzen stellen en je verhouden tot de buitenwereld.

De reis zelf zal zowel letterlijk als figuurlijk een uitdaging zijn. Je wandelt een week lang de Rota Vicentina in Portugal, langs de adembenemende kust van Alentejo. Deze uitzonderlijke wandelroute in het zuidwesten van Portugal biedt wandelaars een unieke ervaring, met ongerepte natuur en gevarieerde landschappen die je uitnodigen om diep in jezelf af te dalen.

Gedurende deze reis zul je zowel fysiek als emotioneel uitgedaagd worden om alles wat je nodig hebt voor de stap in het onbekende naar boven te halen. Je leert hoe je omgaat met wat je onderweg tegenkomt, zowel de mooie momenten als de moeilijkere.

Elke dag krijg je persoonlijke oefeningen, meditaties en opdrachten die jou ondersteunen in jouw eigen reis van de held. We verdiepen ons telkens in het thema dat op dat moment relevant is voor jou. De groep biedt een veilige en ondersteunende omgeving waarin je kunt groeien, delen en jezelf verder kunt ontdekken. Door middel van deze groepsdynamiek krijg je zowel steun als spiegel, waardoor je jezelf op een dieper niveau kunt ontmoeten.

Je leert hoe je contact maakt met je diepste verlangens, hoe je omgaat met de ongemakkelijke gevoelens die verandering met zich meebrengt, en hoe je trouw kunt blijven aan jezelf, zelfs als dat risico’s met zich meebrengt. Dit proces zal je zelfliefde vergroten en je innerlijke levensvuur opnieuw aansteken.

Wat je kunt verwachten

De reis heeft als doel je leiderschapskwaliteiten te ontwikkelen, zowel op persoonlijk als professioneel vlak. Of je nu een specifiek doel hebt of gewoon je eigen pad wilt ontdekken, deze week zal je altijd iets waardevols brengen. Door even afstand te nemen van je dagelijkse routine, ben je in staat om jezelf opnieuw te verbinden met je lichaam, je innerlijke stem en je verlangens. De stilte en de natuur bieden een krachtige omgeving waarin je kunt reflecteren, groeien en ervaren.

Want je moet het zelf doen, maar je hoeft het niet alleen te doen.

Programma

Elke dag starten we met een gezamenlijke check-in, gevolgd door oefeningen, lichaamswerk of meditaties die je voorbereiden op de volgende stap in jouw proces. Daarna begin je je dagelijkse wandeltocht, die je grotendeels alleen zult maken, maar ook samen kunt lopen met anderen als je daar behoefte aan hebt. De route is goed gemarkeerd en je krijgt een routeboek, zodat je de tocht ook zelfstandig kunt maken.

Aan het einde van de dag komen we weer bij elkaar om ervaringen te delen en de training voort te zetten. Waar nodig zijn er persoonlijke gesprekken om jou extra te ondersteunen in jouw reis. Je hebt de keuze om ’s avonds alleen te eten of samen met de groep. Alles gebeurt in jouw tempo en op jouw manier.

De Route

De Rota Vicentina is een wandelnetwerk dat al meer dan tien jaar langs de zuidwestkust van Portugal slingert. Het netwerk omvat meer dan 400 kilometer aan wandelpaden die beginnen in Alentejo bij Santiago do Cacém en eindigen bij Cabo de São Vicente, het zuidwestelijkste punt van Europa. De route is in 2016 gecertificeerd met het Europese label “Leading Quality Trails – Best of Europe”, en wordt beschouwd als een van de mooiste wandelbestemmingen van Europa. Gedurende de reis wandel je dagelijks ongeveer 20 km door ongerepte natuur en langs indrukwekkende kustlijnen.

Wat is inbegrepen?

  • Begeleiding door Janneke en Ninouk tijdens de hele reis
  • 7 nachten accommodatie met ontbijt
  • Introductiebijeenkomst op de avond voor de eerste wandeling
  • Telefonische ondersteuning voor noodgevallen
  • Routeboek in het Nederlands
  • Bagagetransfer
  • Vervoer van en naar de luchthaven van Lissabon naar het startpunt van de wandeling

Wat is niet inbegrepen?

  • Vlucht van en naar Lissabon
  • Lunch, diner en drankjes (rekening houdend met ongeveer €35,- per dag)

Dagindeling

Dag 1: Aankomst in Lissabon, 16:00 uur start van de training en transfer naar Porto Covo
Dag 2: Etappe 1 – Porto Covo naar Vila Nova de Milfontes (20 km)
Dag 3: Etappe 2 – Vila Nova de Milfontes naar Almograve (15 km)
Dag 4: Etappe 3 – Almograve naar Zambujeira do Mar (22 km)
Dag 5: Etappe 4 – Zambujeira do Mar naar Odeceixe (18 km)
Dag 6: Etappe 5 – Odeceixe naar Aljezur (23 km)
Dag 7: Etappe 6 – Aljezur naar Arrifana (18 km)
Dag 8: Afsluiting van de training en vertrek naar Nederland

Data:

16 – 23 mei 2026

Prijs:

€1850 incl. BTW (op basis van een 2-persoonskamer).
Voor €295,- extra kun je een 1-persoonskamer boeken.

Let op: De vluchten van en naar Lissabon worden later vrijgegeven. Het is verstandig nog geen ticket te boeken. Zodra de nieuwe vluchten beschikbaar zijn, laten we het je weten.

 

        Hier een filmpje over de reis:

 

 

REVIEWS DEELNEMERS:

‘Ik gun ieder mens een reis van de held!
Op een hele veilige manier kun je een week lang oefenen hoe het is om echt dicht bij jezelf te blijven, te vertrouwen op wat je voelt en hiernaar te handelen. De kracht van de groep is immens, intens en vooral vol liefde. Het was echt een geweldige week waarin ik vol genoten heb van mijn eigen groei, de groei van alle deelnemers, de expertise én lol van Janneke en Ninouk, de natuur, het wandelen en vooral van alle liefde die ik gevoeld heb.’ (Ingeborg 41 jaar)
 
‘Wow! Daar waar ik in eerste instantie vooral even tijd voor mezelf wilde nemen, is dit toch wel een heel bijzondere reis gebleken. De manier waarop Ninouk en Janneke bedding kunnen geven aan de veiligheid binnen een groep totaal onbekende mensen, waardoor er in korte tijd een sterke binding en veel liefde is ontstaan, is werkelijk onbeschrijflijk! Vanaf dag 1 voelde ik het stromen, en alhoewel ik me ook overweldigd heb gevoeld de eerste dagen waardoor ik terugkeerde naar mijn neiging om me terug te trekken om echt even bij mezelf te komen, bleek dat nodig om de juiste stappen te kunnen zetten om door spanning en angst gevoelens heen te gaan en me open te kunnen stellen naar iedereen, en vandaar uit te kunnen oefenen en leren met en van mijn mede reizigers. Ik ben hen en Ninouk en Janneke enorm dankbaar voor dit prachtige cadeau aan mezelf!’ (Carmen 44 jaar)
 
‘De week is niet te omschrijven, het was echt een rollercoaster voor mij. Alles wisselde elkaar af : veel emotie, angst, pijn, tevens veel rust, trotsheid, zachtheid, alleen maar voelende liefde vanuit de groep, geen oordelen en ook weer veiligheid.
Zo’n bijzondere week heb ik nog nooit in mijn leven gehad.
Het brengt veel teweeg.
Ik haatte de groepsopdrachten en het niet meer kunnen verschuilen maar deze hebben ook zoveel impact op mijn groei gehad, mezelf weer kunnen zien en hoe ik altijd handel.
Het lopen was zo prachtig en zeker ook het landschap, steeds is die weer anders en dat gaf mij zoveel geluks momentjes terug ❤️
Er was ook een dag van de stilte waar ik eerst tegenop zag en uiteindelijk heel fijn vond om even alleen te zijn.
Elke dag even een klein moment met een groepsgenoot waar hele mooie waardevolle gesprekken ontstonden en waar ik heel veel uit kon halen bracht mij ook verder in mijn proces. Er kwam veel uit mij en heb zo’n mooie complimenten mogen ontvangen waar ik dankbaar voor ben. Dus heel veel mogen
ontvangen maar wat echt heel bijzonder is , heel veel mogen voelen en dit ook toelaten vanuit mezelf.
De liefde in de groep was ook intens, iedereen met zijn eigen proces en ontwikkeling ❤️ Tegen deze reis kan echt niks tegenop.’ (Judith 53 jaar)
Na een eerdere reis van de held (2 jaar geleden) weer met Ninouk en Janneke op stap gegaan. Weer de behoefte gevoeld dieper in mezelf af te dalen. En door hun professionele en warme begeleiding gelukt: ben mezelf weer leuk tegen gekomen…..en juist daardoor zulke mooie nieuwe inzichten opgedaan. Mèt een bijzondere en warme groep mensen. Het was een bijzondere reis die ik koester en waar ik met dankbaarheid en liefde op terug kijk.
De enorm prachtige en ruige natuur met kliffen (niet eng trouwens) en veel groen&bloemen hebben hier zeker aan bij gedragen. Ook op mijn leeftijd (72) was het in alle opzichten een prachtige reis: een aanrader! (Christine 72jaar)
‘Van tevoren wist ik eigenlijk niet zo goed waar ik in zou stappen. De sprong in het onbekende was een spannende, maar er stonden twee coaches Janneke en Ninouk die op een hele mooie manier en zeer veilige sfeer kunnen creëren.
Zelfs bij weerstand wisten ze op een hele veilige manier mensen weer aan het denken te brengen en iedereen wat te leren.
Voor mij zelf heb ik uitgehaald wat er eruit gehaald kan worden en dat is mede dankzij de sfeer, de veiligheid en de liefde die Ninoek en Janneke in de groep hebben kunnen creëren .
De grens opzoeken, maar ook je grenzen bewaken was een belangrijk onderdeel van deze reis.
Zelden heb ik een groep ontmoet die je zo hecht is geworden geworden na en zevendaagse reis. Waarbij mensen elkaar echt hebben ontmoet zonder maskers zonder iets dan ook, maar puur als mens.
En dat is nog buiten alle prachtige wandelingen, de lol, de vele tranen van zowel verdriet als geluk en ook de gekke dansen die die we gedaan hebben en alle andere mooie dingen; dus teveel om op te noemen.
Kortom zeer aan te bevelen.’ (Arnaud 50 jaar)
‘Ik ging mee op deze reis om mijzelf weer te vinden. Wat eng als je met 14 vreemden tegenover elkaar mag gaan staan en zeggen wat je bij de ander voelt en ziet. Welke maskers zie je. Wat er dan in de week gebeurd is bijna niet te beschrijven. Je loopt tegen je eigen patronen op. Wat doe je dan? Ga je het aan of loop je weg of vind je het wel prima. Door het vertrouwen wat er in de groep ontstaat mede door de ontzettend mooie maar ook confronterende groepsoefening van Ninouk en Janneke gebeurde er iets moois. Ik heb me nog nooit zo gezien, gedragen, geliefd en veilig gevoeld als in deze week. Ik heb mijn eigen patronen herkend en geleerd hoe daarmee om te gaan of te stoppen. Het is onbeschrijfelijk hoe bijzonder deze week was.’ (Erik 48 jaar)

Het was een bijzondere reis met twee geweldige vakvrouwen die een prachtig programma verzorgde voor elke dag. Daardoor zakte ik in mijn lijf en kon ik dichter bij mezelf komen. Door de verdiepende vragen, meditaties en lichaamswerk kon ik mijn eigen reis maken. Er was een mooie afwisseling tussen samen en apart. Soms werd je wat aan je lot overgelaten en dat bevorderde ook autonomie. Aan de andere kant stonden bieden begeleiders ook klaar wanneer je ze nodig had.
Het heeft me een prachtige reis opgeleverd waarin ik een fijne versie van mezelf heb kunnen ophalen. Er was diepgang, lol, lichtheid en veel samen. Het was voor mij een geweldige vorm om thuis even alles los te laten, de zorgen van alledag daar te laten en door de fysieke beweging, het wandelen en het doel wat we samen hadden kon ik heel goed in het moment zijn.
Ik zou het zeker aanraden. Een prachtige vorm om
Tot bezinning te komen, jezelf op te halen in de bedding van een groep en twee top vakvrouwen!

(Hannah, 43jr)

 

Reis van de held is een belevenis op zich en een aanrader voor als je het leven wilt leven. Het heeft mij laten zien dat wanneer ik me bewust ben van wie ik ben, wat mij drijft, dat uitspreek en naar handel ik volop leef, geïnspireerd wordt, nieuwe mensen ontmoet en er veel liefde en warmte stroomt.

(Richard 49jr)

 

Wat een ongelooflijk prachtig avontuur hebben we beleefd met z’n allen. Onmogelijk om in n paar zinnen te beschrijven hoeveel dit met mij heeft gedaan en nog steeds doet. Verwachtingen had ik niet echt maar hoopte vooral dat ik over de helft zou kunnen komen. Nooit durven dromen dat ik t hele traject zou afleggen en dan al helemaal niet de manier waarop. Heb erg veel overwonnen en oud zeer mogen loslopen. Mede dankzij jullie voortreffelijke begeleiding en steun van de groep en t thuisfront die ik heb mogen ervaren. Mooie fijne inspirerende opdrachten maakten feest compleet. Zeer zeker aan te bevelen. Dank jullie voor jullie tomeloze inzet en lieve zorgen.

(Annemarie, 63jr)

 

Een unieke reis!

Het is geen wandelreis, het is geen groepsreis, het is geen retraite…

Het is een unieke reis, met twee unieke trainers, die hun zielsmissie hebben gevonden in het coachen van mensen! Dat doen zij op zo’n pure, eigen, ontwapenende manier, dat iedere deelnemer zich direct openstelt. Vervolgens gaat de energie stromen en is de liefde voelbaar. Ninouk en Janneke kunnen iedere groep, iedere deelnemer laten groeien, daar ben ik van overtuigd. Ik gun iedereen een reis als deze. De wereld wordt er echt een stukje mooier van!

(Femke, 44jr)

 

Het is zo bijzonder om een week lang alleen maar te wandelen. Zonder telefoon, zonder andere prikkels. Je bewust te zijn van hoe geconditioneerd je bent en hoe vrij je je kan voelen. Door de begeleiding en de groep, was het niet alleen fysiek een uitdaging, maar ook mentaal en emotioneel. Echt een prachtig cadeau aan mezelf.

(Nicolette, 46jr)

 

Wat een mooie reis was het die mij is overkomen! Op de wandeltocht had ik getraind, maar de tocht naar mezelf, naar het uit mijn hoofd en in mijn hart komen was en voelt nog steeds als een kadootje. De tocht/de reis van de held/de camino voelde mooi, ingewikkeld, lastig, emotioneel, maar zo bijzonder, dat ik die nooit had willen missen. Ook julie eigen open houding heeft hier veel aan bijgedragen; jullie waren echt onderdeel van de groep. De wandelingen in de verrassend groene natuur van Spanje vond ik ook een onmisbaar onderdeel. Al stappend kan je alles nog eens overdenken. Gelachen hebben we trouwens ook, het was zeker niet de hele tijd een serieuze boel. Ik koester zoveel warme herinneringen dat ik iedereen wel zo’n reis zou gunnen, met en olv jou en Janneke! Een dikke zoen van deze 70-jarige die zich zo warm opgenomen voelde door iedereen, ook was er soms een groot leeftijdsverschil.

(Christien, 71jr)

 

Ik heb mezelf ingeschreven voor de reis van de held omdat ik op zoek ben naar antwoorden op, zoals ik ze noem, levensvragen. De combinatie van het fysiek wandelen met m’n backpack op de schouders (je last dragen) en de coaching was voor mij een zeer goede combinatie om die vragen aan te pakken.
Alles mag en niets hoeft is zo’n beetje het motto van deze twee top coaches die zelf ook all the way gaan en dus echt in de groep staan. Samen lachen, samen huilen.
In de ochtend en avond een groep sessie waarin met bijvoorbeeld een meditatie of een fysieke oefening gevoelens en gedrag duidelijk worden gemaakt. Hoe typisch, in iedere groep sessie komt er wel een onderwerp aan bod waar je diezelfde dag of avond wat mee kunt doen. Waarmee je als het ware op onderzoek kunt in jezelf. Echt gaaf.
En dan de laats dag, als je weet dat je bijna in Santiago bent loop je als vanzelf: wat een feestje.
Op de terugreis besefte ik dat deze week het begin van mijn reis van de held was, die nog wel even gaat duren. Maar door dit begin heb ik ervaren en gevoeld waar de handvaten zitten om de reis voort te zetten.
Bon Camino!!

(Willem, 48jr)

 

Ik kijk terug op een geweldige week met 16 helden en heldinnen. Het was een prachtige, diepgaande, en fysiek uitdagende reis. Ik kan zeggen dat ik de beste versie van mezelf opnieuw heb ontdekt en heb geleefd tijdens de Reis van Held. Ninouk en Janneke hebben deze heel fijn begeleid. Krachtige, tot de essentie rakende oefeningen, die je innerlijk en letterlijk in beweging zetten, hebben deze coaches aangereikt. En ik heb sterk ervaren dat beiden coaches zo open staan voor jouw als deelnemer, zo bereid zijn om mee te reizen en mee te kijken naar ieders proces. Echt een grote aanrader als je echt even helemaal tot jezelf wilt komen. Mijn dank is groot!

(Margery, 43jr)

Inschrijven:

Inschrijven Aantal tickets Prijs per ticket:
2 persoonskamer
8 plekken over
 1.850,00
1 persoonskamer
7 plekken over
 2.175,00
Aantal: Totaal:
Totaal aantal plaatsen: 15 plekken over 15
  • Rota Vincentina
  • Portugal

Details Training

  • 16/05/2026 16:00 23/05/2026 14:00
Deel deze training
Voeg toe aan kalender